Jak vybrat přenosný reproduktor na grilovačku nebo pořádnou párty?
Hudba dokáže rozproudit krev v žilách téměř každého.
V dnešní době díky platfomám jako je Spotify nebo YouTube máme přístup k hudbě kdykoliv a kdekoliv.
Také jsou různé způsoby jak ji reprodukovat. Sluchátka jsou ideání, když se nechcete o hudbu dělit s ostatními a chcete si jen sami v klídku poslouchat.
Co když se ale chcete o svoji hudbu podělit a nejste zrovna doma u své repro sestavy? V tu chvíli máte dvě možnosti. Buď si ji pustíte rovnou ze zdroje – třeba telefonu, anebo pomocí přenosného reproduktoru.
Tyto reproduktory se v posledních letech staly trendem zejména náctiletých, kteří jej využívají při svých setkáních na hřištích a jiných místech. Stojí za to pustit si hudbu do pozadí, zatímco hrajete basket nebo pořádáte grilovačku. Existuje jich už celá řada. Navzájem se liší velikostí, materiálem, výkonem, odolností či výdrží baterie. Důležité je, abyste si před výběrem přenosných reproduktorů dobře ujasnili, kde a jak budete hudbu poslouchat.
Kompaktní reproduktory do kapsy
Pokud chcete reproduktor využívat na hřišti při sport, tak si je potřeba uvědomit, že se na hřiště musíte nejprve dostat. Pěšky nebo třeba na kole. Bude pro Vás tedy ideální menší, „kapesní“ reproduktor, který hodíte do batohu a nebude pro Vás zbytečně velký a těžký. Pro takové případy jsou jako dělané právě malé Bluetooth reproduktory.
I přes to, že jsou některé opravdu maličké, dokáží hrát až několik hodin v kuse. Je třeba počítat s tím, že malý reproduktor velký prostor neozvučí, ale navzdory své velikosti dokáže na menší ploše podat kvalitní výkon a hrát velmi dobře.
Přenosný reproduktor na doma
Málokdy se stává, že si doma pustíte hudbu z reproduktorů napájených ze sítě, které jsou součástí televizního audiosystému a jste celou dobu v dané místnosti. Ve chvíli, kdy přejdete vedle, zvuk už se láme přes stěny a do vedlejší místnosti doputuje ve výrazně horší kvalitě. Pro tuto situaci se opět nabízí řešení přenosného reproduktoru. Reproduktor si jednoduše přenesete z místnosti do místnosti a můžete v klidu a pohodě dál poslouchat svoji oblíbenou muziku.
Jelikož ho doma nebudete přenášet nejspíš tak často, a nebude jej ani třeba uskladnit do batohu, tašky apod,. můžete při výběru sáhnout i po větších kouscích. Ty pak nabízí už lepší parametry a hrají kvalitněji a hlasitěji než jejich drobnější sourozenci. Taky tyto reproduktory můžete v případě potřeby naložit do auta a snadno převést na grilovačku nebo oslavu a udělat s nimi spoustu parády.
Rozjeďte pořádnou párty s přenosnými party reproduktory
Pro ozvučení velkých prostor plných lidí máme speciální kategorii tzv. party reproduktory. Ty bývají opravdu veliké a těžké. Jedná se o přenosnou sestavu reproduktorů, které dohromady podají obrovský výkon. Některé z nich mají nabíjecí baterii, takže fungují jako klasické přenosné Bluetooth reproduktory. Jiné je nutné nabíjet ze sítě. Jsou to ty největší a nejvýkonnější kusy, ale jelikož se jedná o jednu věž s madlem, která se snadno přenáší z místa na místo, považují se taky za „přenosné“.
Party reproduktory mají často mnoho funkcí navíc. Díky LED diodám můžete párty nejen ozvučit, ale i osvětlit. Také mohou mít mixážní pult, konektory pro mikrofony a jiné vychytávky.
Neřešíte jen váhu a velikost …
Jelikož existuje nespočet situací a míst, kam lze tyto bezdrátové reproduktory využít, nabízejí jejich výrobci také různé designy. Můžete si vybrat nějaké křiklavě barevné, které večer v trávě jen tak nezapomenete. Nebo naopak doplnit svůj interiér repráčkem s dřevěnou konstrukcí. Fantazii a využití se meze nekladou. Můžete si vybírat i podle jejich konektivity.
Některé velké party reproduktory vyžadují připojení do sítě. Ostatní zpravidla disponují dobíjecí baterií nebo vyměnitelnými baterkami. Při výběru je dobré sledovat nejen jejich maximální výdrž, ale také třeba dobu a rychlost nabíjení. Také je dobré dopředu zjistit, jaké má reproduktor konektory. Můžete jej nabíjet klasickou starší variantou Micro USB nebo novějším USB-C kabelem.
U konektivity ještě chvíli zůstaneme
Oceníte i odolnost proti vodě
IPX4 | Ochrana před pocákání vodou |
IPX5 | Ochrana před tryskající vodou (vydrží průtok 12,5 l/min po dobu nejméně 3 minut ze vzdálenosti 3 metry) |
IP56 | Částečná ochrana před prachem a intenzivně tryskající vodou (vydrží průtok 100 l/min za stejných podmínek) |
IPX7 | Ochrana při ponoření do až 1m hloubky po dobu až 30 minut |
IP57 | Částečná ochrana před prachem a ochrana při ponoření do až 1m hloubky po dobu až 30 minut |
IP67 | Ochrana před vniknutím prachu a při ponoření do až 1m hloubky po dobu až 30 minut |
IP68 | Za určitých podmínek možnost trvalého ponoření pod vodu |
IP69 | Odolnost i proti natlakované vodě |